Dijital Köprü ile Ücretsiz KEP Fırsatı!

Kayıtlı elektronik posta (KEP), tarih ve saati değiştirilemeyen, gönderenin ve alıcının belirli olduğu, elektronik imza ve zaman damgası ile sabitlenen, delil özelliği taşıyan bir elektronik posta sistemdir.

Dijital Köprü üzerinden e-Dönüşüm çözümlerine başvuran müşterilerimize KEP’i ücretsiz sunuyoruz. Siz de Dijital Köprü ile ücretsiz KEP fırsatından yararlanmak için 0850 222 0035 numaralı Dijital Köprü Çözüm Merkezi’ni hemen arayabilir veya ‘Hemen Başvur’ butonuna tıklayarak bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

KEP Sistemi

KEP sistemi, yasal olarak geçerli, güvenli elektronik imza ve zaman damgası kullanılarak, kayıtlı elektronik postanın iletildiğini garanti altına almaktadır. Gönderen ve alan tarafların kimliklerini, gönderilen iletinin ve eklerinin başkalarınca değiştirilmediğini tespit edebilmeyi sağlar.

KEP Kimler İçin Zorunlu?

Kanuni düzenlemelere göre KEP kullanma zorunluluğu yalnızca anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler için geçerlidir. Bunlar dışındaki tüzel kişiler ve gerçek kişiler de isteğe bağlı olarak KEP kullanabilir.

Delil Olarak Saklama

Kayıtlı elektronik postalarınızı hukuki ve ticari işlemlerinizde delil olarak kullanabilirsiniz.

KEP Gönderme - Alma

KEP kullanıcılarına kayıtlı elektronik posta gönderilebilir, kullanıcılardan e-posta alınabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

KEP nedir?

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) kısaca; yasal olarak geçerli ve teknik olarak güvenli elektronik posta olarak tanımlanabilir. KEP sistemi, yasal olarak geçerli güvenli elektronik imza ve zaman damgası kullanılarak, yetkili “kayıtlı e-posta hizmet sağlayıcı (KEPHS)” vasıtasıyla, bir elektronik postanın iletildiğini garanti altına almakta; ayrıca gönderen ve alan tarafların kimliklerini, gönderilen iletinin ve eklerinin başkalarınca değiştirilmediğini, gönderim zamanını tespit edebilmeyi ve bunlarla ilgili yasal olarak geçerli olan kesin delilleri üretebilmeyi sağlamaktadır.

KEP’in Kullanım Alanları Nelerdir

    Kamu kurumları içinde ve arasında yapılan resmi yazışmalarKamu kurumları ile özel kurumlar arasında yapılan resmi yazışmalarTüketici şikayetlerinin ve taleplerinin alınması ve cevaplandırılmasıElektronik sözleşmelerin gönderilmesiElektronik genel kurul ve yönetim kurulu işlemlerinin yapılmasıTacirler arasında yapılan iletişimler ve ihtar gönderimleriElektronik fatura uygulamalarıTarafların karşılıklı elektronik belge göndermesiOrtaklar ve şirket arasında kurulan iletişimler gibi birçok farklı alanda kullanılabiliyor.

KEP’in Özellikleri Nelerdir?

    KEP ile iletinin göndericisinin kimliğinden emin olabilirsiniz. Göndericinin kimlik kontrolü sistem tarafından yapıldığı için iletinin gerçekten gönderici olarak gözüken kişiden geldiği kesin olarak bilinir.Gönderilen iletinin karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığı konusunda herhangi bir belirsizlik olmaz. EP sisteminde ileti karşı tarafa gönderilirken eklenen zaman damgası sayesinde alıcının iletiyi ne zaman aldığı görülebilir.İletinin karşı tarafa ulaşmasının yanı sıra okuyup okumadığı bilgisi de KEP sistemi ile takip edilebilir.KEP sistemi üzerinden gönderilen iletilerde herhangi bir oynama yapılamayacağından dolayı sistemdeki iletiler güvenli bir arşiv oluşturur.KEP adresi çeşitli sağlayıcılardan alınabilir.

Kimler Almak Zorundadır?

Tüm Anonim ve Limited Şirketler KEP adresi edinmeye ve ilgili kurumlarla KEP üzerinden yazışmaya zorunludur. E-ticaret alanında faaliyet gösteren şahıs şirketleri de dahil tüm firmalar KEP adresi edinmeye, müşterileri başta olmak üzere ilgili firma ve kurumlarla KEP üzerinden yazışma yapmaya zorunludur.

KEP kullanma zorunluluğu var mıdır?

19 Ocak 2011 tarih ve 27820 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Tebligat Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile Tebligat Kanunu’na eklenen “Elektronik Tebligat” başlıklı 7/a maddesine göre, tebligata elverişli bir elektronik adres vererek bu adrese tebligat yapılmasını isteyen kişiye, elektronik yolla tebligat yapılabileceği düzenlenirken, anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlere elektronik yolla tebligat yapılması zorunlu tutulmuştur. Diğer tüzel ve gerçek kişilerde isteğe bağlıdır.

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak
için tıklayın, Sizi Arayalım!