QNB eFinans'tan Haberler

QNB eFinans’tan Türkiye’de bir “ilk” daha…

21 Eyl 2017, Perşembe
basware, efinans

QNB eFinans, daha önce Basware ile yapmış olduğu iş ortaklığının kapsamını genişleterek Türkiye’de dış ticaret alanında entegrasyon sağlayan ilk e-Fatura hizmet sağlayıcısı oldu.

QNB eFinans Dış Ticarette de müşterilerinin yanında
QNB eFinans’ın Avrupa açılımı kapsamında Basware ile yaptığı bu işbirliktelik (interoperability) anlaşması kapsamında QNB eFinans müşterileri, QNB eFinans sistemi üzerinde oluşturdukları Türk Mevzuatı’na uygun, farklı dillerdeki ihracat e-Faturalarını tam entegre bir şekilde ve anında T.C. Gümrük kapılarına ve Avrupa’nın 21 ülkesinde 175 farklı e-Fatura hizmet sağlayıcısına ulaştırabiliyor. Özetle, QNB eFinans’tan ihracat faturası kesen bir firma, Basware ağında yer alan ve Türkiye’den mal ithal eden tüm Avrupalı müşterilere bu ihracat faturasını gönderebiliyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB)ve Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından kayıt altına alınmış bu ticaret işlemleri, takip ve finansman gibi birçok katma değerli hizmeti de beraberinde getiriyor.

01 Ocak 2017 itibarı ile gönüllü başlayan ve 01 Temmuz 2017 itibarı ile zorunlu şekilde devreye girecek olan Türkiye’den yapılacak mal ihracı işlemlerinin e-Fatura olarak yapılması zorunluluğu kapsamına hazır olan QNB eFinans ve Basware, müşterilerine bu konuda en iyi hizmeti vermeye hazır.

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak
için tıklayın, Sizi Arayalım!