QNB eFinans'tan Duyurular

QNB eFinans Geliştirmeler Şubat 2020

03 Şub 2020, Pazartesi

GİB’in Sanal Kullanıcısına e-İrsaliye Düzenleme!

Artık tüm sevk irsaliyeleri e-İrsaliye olarak düzenlenebilcek. İrsaliye düzenlenecek alıcı e-İrsaliye kullanıcısı değil ise e-İrsaliye sistemsel olarak GİB kullanıcısına iletilecek.

e-İrsaliye imajında belirtilen alıcıya teslimi ise kağıt çıktı ya da belgelerin mail olarak gönderilmesi ile sağlanacak.

e-Fatura ve e-Arşiv’de HAL FATURALARI

Yapılan geliştirme ile e-Fatura için Hal Tipi fatura Türü (Komisyoncu / Satış) Tipi, e-Arşiv fatura için Hal Satış ve Komisyoncu Tipi fatura düzenlenebilmesi sağlanmıştır.

e-Fatura ve e-Arşiv Varsayılan Şablon Görüntüleme

PS önekli e-Fatura varsayılan şablonu Yönetim > Şirket Tanımları > Fatura şablonları butonuna tıklanarak görüntülenebilir.

Yapılan geliştirme ile general.xslt tanımı ile e-Arşiv varsayılan şablonu ise e-Arşiv > Ayarlar > Firma Ayarları > Fatura Şablonları alanından görüntülenebilecektir.

Varsayılan şablonların güncellenebilmesi için Yönetim > Şirket Tanımları > Varsayılan Şablona Logo İmza yükle butonu ile yeniden yükleme yapılabilir.

e-SMM .xml İndirme

Yapılan geliştirme ile e-Serbest Meslek Makbuzlarının yalnızca .xml olarak indirilebilmesi sağlanmıştır.

Ancak mali geçerliliği olan mühürlü formatı PDF olarak ( PDF ekinde xml) alınabildiğinden, yalnızca xml. olarak indirilmek istendiğinde mali değerinin olmadığı bilgisi verilmektedir.

Tarih Aralığı ile Defter İndirme

Tüm e-Defter belgeleri verilen tarih aralığında toplu olarak indirilebilecektir.

Böylece dönemleri tek tek indirme işlemine gerek kalmayacaktır.

İndirme işleminde toplu defter belgeleri e-Defter menüsü > Firma İşlemleri > e-Posta Grubu Oluştur adımından «dönem aralıklı veri indirme» işlem yetkisi verilen kullanıcılara mail olarak gönderilecektir.

Mailde belirtilen link ile indirme işlemi tamamlanabilir.

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak
için tıklayın, Sizi Arayalım!