QNB eFinans'tan Duyurular

QNB eFinans Geliştirmeler

15 Nis 2019, Pazartesi

Gönderici Bazında Gelen Fatura Raporu

Gönderici bazında gelen faturaların listelenebileceği yeni bir rapor ekranı geliştirilmiştir.

Bu ekran sayesinde müşterilerimiz; gelen e-Faturalarının VKN, o VKN’den gelen toplam fatura adedi, vergiler dahil toplam tutar, vergiler hariç toplam tutar bilgilerini listeleyebilecek ve excele çıkarabilecektir.

Excel’den Yüklenen Fatura Sütunlarına Yeni Alanlar

Fatura oluşturma sayfasında, excel’den yüklenen Mal/Hizmet sütunlarına yenileri eklenmiştir.

Matbudan Dönüşen e-İrsaliye

e-İrsaliyenin, sevkiyatın başlatıldığı lokasyondaki altyapı ve diğer teknik imkansızlıklar sebebiyle sevkiyatın başlatılmasından önce düzenlenememesi halinde; matbu sevk irsaliyesi düzenlenerek sevkiyat işlemine başlanabilecektir. Bu şekilde düzenlenen matbu sevk irsaliyelerinin e-İrsaliye'ye en geç izleyen 2 gün içinde "MATBUDAN DÖNÜŞTÜRÜLEN E-İRSALİYE" tipinde dönüştürülmesi zorunludur.

QNB eFinans Portal’da yapılan geliştirme ile ayarın aktive edilmesi durumunda, matbudan dönen irsaliyeler için 2 gün kontrolü yapılabilecek, böylece matbu irsaliye tarihi ile e-İrsaliye oluşturma tarihi arasında 2 günden fazla süre olursa sistem uyarı verecektir.

Eski ve Yeni Nesil ÖKC Raporlama Menüsü

QNB eFinans üzerinden eski ve yeni nesil ÖKC’lerin raporlaması .xml ya da .csv formatta hem upload hem de web servis yöntemleri ile gerçekleştirilebilmektedir.

Bu şekilde hazırlanan ÖKC Mali Raporları, ilgili olduğu ayı takip eden ayın 15’inci günü sonuna kadar, GİB’e e-Arşiv Uygulaması üzerinden elektronik olarak gönderilmelidir.

QNB eFinans Portal üzerinden rapor gönderilebilmesi için ÖKC rapor gönderimi hizmet aktivasyonu yapılması yeterlidir.

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak
için tıklayın, Sizi Arayalım!