Kullanım Koşulları

www.qnbefinans.com (“İnternet Sitesi”), EFİNANS ELEKTRONİK TİCARET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ’ne (“QNB eFinans”) ait ürün ve hizmetler ile QNB eFinans’a ait kurumsal bilgilerin sunulduğu bir internet sitesidir. İnternet sitesi kullanımlarınız, QNB eFinans ile aranızda halihazırda belirlenmiş koşullar ile aşağıda belirtilen diğer hukuki koşullara tabidir. İnternet sitesini kullanmaya başladığınız andan itibaren bu İnternet Sitesi vasıtasıyla, varsa diğer ilgili sitelere erişebilir; bu İnternet Sitesi veya diğer ilgili internet siteleri aracılığıyla sunulan ticari iletişimlere maruz kalabilir, ticari elektronik iletiler alabilir, belirli ara yüz ve işlevlere erişim sağlayabilir ve bunları kullanabilirsiniz.

Bu alana ve/veya bu İnternet sitesinin herhangi bir sayfasına erişerek, aşağıda belirtilen koşullara bağlı olduğunuzu kabul etmektesiniz. QNB eFinans, bu koşulların ihlal edilmesi durumunda herhangi bir uyarı ya da ihtara gerek bulunmaksızın kullanımınızı kısıtlama hak ve yetkisine sahiptir.

İnternet sitemizde üyelik oluşturarak veya açık rızanızın gerektiği diğer hallerde “kabul ve onay” adımlarını takip ederek, işbu Kullanım Koşulları hakkında bilgi sahibi olduğunuzu ve bunlara uygun hareket edeceğinizi kabul etmektesiniz.

Uyarı

Aşağıda yer alan koşullar, siteyi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar üzerinde yasal olarak bağlayıcı nitelik taşımaktadır. İşbu Kullanım Koşulları’nı kabul etmemeniz halinde, bu İnternet Sitesini ve site üzerinden sağlanan hizmetleri kullanmamanız gerekmektedir.

QNB eFinans dilediği zaman önceden bir bildirimde bulunmaksızın Kullanım Koşulları’nda değişiklik yapma, koşulların bir kısmını kaldırma ya da yeni koşullar getirme hak ve yetkisine sahiptir. Kullanım Koşulları’nda meydana gelecek değişiklikler, bu sayfanın güncellenmesi ile gerçekleştirilir. Güncellenen sitenin veya site vasıtasıyla sunulan hizmetlerin kullanımına devam edilmesi halinde QNB eFinans tarafından güncellenen yeni koşullar kullanıcı tarafından kabul edilmiş sayılır.

Bilgi ve Materyallerin Kullanımı

Site sayfalarını, ziyaret edebilir, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir, kurumsal raporlarımızı okuyabilir, kariyer fırsatları ve diğer katma değeri olan hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
İnternet sitesinde bulunan hiçbir bilgi veya yorum, herhangi bir ürün veya hizmete yönelik alış/satış teklifi, daveti ya da bunlara yönelik öneri veya tavsiye değildir. EFinans ürün ve hizmetleri ile ilgili tasarruflarınız sebebiyle oluşabilecek zarar veya kayıplardan QNB eFinans sorumlu değildir. QNB eFinans ürün ve hizmetleri üzerinde, kişisel veya işinizle ilgili herhangi bir tasarrufta bulunmadan önce, yatırım danışmanınıza başvurmanız önerilmektedir.

Kullanıcıların, QNB eFinans’ın önceden verilmiş yazılı onayı bulunmadıkça, site sayfalarını ya da her ne surette olursa olsun site içeriğini kullanarak ürün ya da hizmet ticareti yapma, bunların satışını, ticari amaçlı reklamını veya ilanını yapması kesinlikle yasaktır. Bu veya benzeri faaliyetlerin tespit edilmesi halinde QNB eFinans bu kişilerin üyeliklerini derhal iptal edecek ve bu şekilde faaliyette bulunanlar hakkında yasal yollara başvuracaktır.

QNB eFinans site içeriğini dilediği gibi belirleme hakkına sahip olup, siteyi reklam ve promosyonlar ile birlikte sunabilir. Reklam ve promosyonların doğrudan veya dolaylı olarak siteyle ilgili olması zorunlu değildir. QNB eFinans reklamlara ilişkin uygulama ve tarifelerini dilediği şekilde ve zamanda değiştirebilir.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

Kullanım Koşulları’nı kabul ederek siteden herhangi bir şekilde yararlanmanız halinde yapacağınız tüm işlemlerle ilgili sorumluluğu kabul etmiş bulunmaktasınız. Bu sitede verilen bilgiler, "olduğu gibi" ve "mevcut şekliyle" esaslarına bağlı olarak sağlanmaktadır. QNB eFinans, bu bilgilerin doğruluklarını, yeterliliklerini ve tamlığını garanti etmemektedir. Siteyi kullanımınızla ilgili meydana gelebilecek risklerin sorumluluğu sadece size aittir.

Sitenin kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, performans kaybı, kesinti, bilgi naklinde gecikme, hat ve/veya sistem arızası veya bulaşabilecek bilgisayar virüsü dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, doğrudan veya dolaylı zarar ve ziyan yaratabilecek durumlardan, önceden bildirimde bulunulsa dahi QNB eFinans'ın sorumluluğu bulunmamaktadır.

QNB eFinans, site üzerinden sağlanan içerik, ürün ve hizmetlerin hatalı, hukuka aykırı işlerde veya kanuna aykırı olarak kullanılması dahil her türlü kullanım nedeniyle ortaya çıkabilecek kullanıcı veya üçüncü kişilerin uğrayabileceği maddi, manevi, hukuki, mali sonuçlardan veya kazanç kayıpları gibi dolaylı zararlardan sorumlu değildir. Site üzerinden erişilen kaynaklardaki hata ve eksikliklerden, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, gecikme, eksiklik, yanlışlık veya veri yayınının durdurulmasından, erişilen bilgilerin kullanılması sonucunda ortaya uğranılabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı QNB eFinans sorumlu tutulamaz.

Sitede sunulan ürün ve hizmetlerin devamlılığının sağlanması ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayabilmesi konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Bu nedenle QNB eFinans ihbarda bulunmaksızın, söz konusu ürün ve hizmetler ile ilgili her türlü bilgi, materyal ve içerik üzerinde değişiklik yapma, eksiltme azaltma, yenileme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
QNB eFinans, bu sitede yer alan işlev ve içeriğin güvenli ve hatasız olduğu, kusurların giderileceği ya da bu sitenin hizmete sunulmasında kullanılan sunucu ile beraber sitenin kendisinin veya 3. kişilere ait alt ve üst sitelerin/linklerin virüs ya da başka zararlı içerik taşımadığı garanti etmemektedir.

Üçüncü Taraf Siteleri ve Bağlantılar

Bu sitede diğer kişi, kurum veya kuruluşlara ait İnternet sitelerine bağlantılar verilebilir. Bu bağlantılar yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, söz konusu internet sitelerine kullanıcı tarafından erişilmesi durumunda ilgili sitelerin Gizlilik Politikaları ve Kullanım Koşulları geçerli olacaktır. Kullanıcı tarafından, işbu internet sitesi üzerinden erişilen, QNB eFinans’ın sahibi olmadığı internet sitelerinin Gizlilik Politikaları ve Kullanım Koşulları’nın ihlal edilmesi halinde, QNB eFinans meydana gelecek doğrudan veya dolaylı zararlardan sorumlu tutulamayacaktır.
QNB eFinans, başka internet sitelerinden ya da bağlantılı sitelerden aktarılan bilgilerin, iletişimin, ticari elektronik iletilerin veya link verilen, bilgi verilen diğer internet sitelerinin doğruluğunu ve güvenilirliğini taahhüt etmemekte ve hiçbir hukuki sorumluluk üstlenmemektedir. Bağlantı verilen sitelerin kullanımından, bu sitelerde sunulan içerik ve nitelikten, servis kalitesinden veya üçüncü taraf sitelerdeki bağlantılardan dolayı oluşabilecek hiçbir kayıp veya zarardan QNB eFinans sorumlu değildir.
İnternet sitesinde yer alan üçüncü şahıslara ait bilgiler veya yapılan alıntılar tanıtım amaçlıdır. QNB eFinans ve/veya bu içeriğin sahipleri, içeriği ve hizmet koşullarını haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

Toplanan Bilgiler

Ziyaretiniz sırasında bağlantınızı tanımlayan IP adresi, İnternet tarayıcınızın tipi, sitemizde geçirdiğiniz süre, eriştiğiniz sayfalar ve yönlendiren sitenin adres bilgileri kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar hiçbir ziyaretçinin kimliğini tanımlamaya imkan vermemektedir ve istatistiksel amaçlı toplanarak size daha iyi hizmet vermek amacı ile kullanılmaktadır.

İnternet sitemizi kimliğinizi belirtmeksizin veya herhangi bir bilgi girişi yapmadan ziyaret edebilirsiniz. Ancak site üzerinden sunulan bazı hizmetlerimizden yararlanabilmeniz için bilgi girişi yapmanız gerekebilir. Bu yolla elde edilen veya işlenen bilgileriniz Gizlilik Politikamıza uygun olarak korunmaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi Gizlilik Politikamızda yer almaktadır.

Üyelik Koşulları

Kayıt: QNB eFinans, İnternet Sitesi’nin bazı bölümlerin kullanımını üyelik/kayıt şartına bağlı tutabilir, farklı üyelik kategorileri düzenleyebilir, var olan kategorileri değiştirebilir. Kayıt sırasında bazı kimlik ve iletişim bilgileri istenebilir.
Kullanıcı Adı ve Şifre: Kullanıcıya özel olarak bir kullanıcı adı ve şifre verilir veya kullanıcı tarafından oluşturulur.

Kayıt sırasında üye tarafından girilen, site ve içeriğe yerleştirilen, iletilen veya bu site aracılığıyla gönderilen her türlü; (i) kimlik bilgisi, (ii) iletişim bilgisinin doğruluğu ve tamlığından üye sorumludur. Kayıt için verilen kimlik ve iletişim bilgilerinin güncel, doğru ve güvenilir olduğu kabul edilir. Kullanıcı adı ve şifrenin güvenliği kullanıcının sorumluluğundadır.

Kullanıcı adı ve şifrenin hatalı, hukuka aykırı ya da izinsiz kullanımından QNB eFinans sorumlu değildir. İzinsiz ve yetkisiz kullanım hallerinde QNB eFinans ve/veya üçüncü kişilerin uğrayacağı zarar ziyandan buna sebebiyet veren kullanıcı sorumludur. QNB eFinans’ın buna ilişkin yasal hakları saklıdır.

Bu site üzerinden yapılan işlemler, doğru parola/şifre ile yapıldığı sürece kabul edilir ve gerçekleştirilir. İnternet sitesi üzerinden yapacağınız işlemleri takip etmek üzere QNB eFinans tarafından belirlenecek ve sizinle paylaşılacak olan kullanıcı adınızı, müşteri numaranızı, parola/şifrenizi korumanız ve gizli tutmanız gerekmektedir. Parola/şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan QNB eFinans sorumlu değildir.

Kullanıcı hesabı üzerinden yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu kullanıcıya aittir.
Kullanıcılar, siteye iletilen veya bu site aracılığıyla gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, yanıltıcı olmadığını, üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını, iyi niyetle sunulduğunu ve söz konusu bilgilerin yayma veya iletim hakkına sahip olunduğu kabul ve taahhüt etmiş sayılır.
Kullanıcı, kullanıcı adı ve şifrenin izinsiz olarak kullanıldığı ya da ele geçirilme teşebbüsünde bulunulduğunu öğrenir öğrenmez gerekli tedbirleri almakla ve QNB eFinans’a derhal haber vermekle yükümlüdür.

Ticari İletişim: Kullanıcı veya kullanıcılar; QNB eFinans veya QNB eFinans’ın sahibi olmadığı ve işletimini kontrol etmediği, üçüncü şahıslar tarafından işletilen web sitelerinden, elektronik ileti veya ticari elektronik ileti gönderilebileceğini, ticari nitelikte olsun ya da olmasın her türlü elektronik iletişim aracılığıyla gönderilecek elektronik iletinin gönderimine önceden izin/onay verdiğini kabul veya etmiştir. Kullanıcı, dilediği zaman vermiş olduğu bu izni/onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri reddetme hakkına sahiptir. Ret talepleri QNB eFinans tarafından en geç 3 iş günü içinde işleme alınır.

Kullanıcı, QNB eFinans ile arasında bulunan bir sözleşmede ya da site içeriğinde ayrı bir düzenleme olmadığı sürece, dilediği zamanda herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın ve bildirimde bulunmaksızın, iletilerin kendisine gönderilmesine ve üyeliğine son verebilir. Sitede öngörülmesi halinde üyeliğinin sonlandırılmasıyla ilgili adımların takip edilmesi zorunludur.

Marka ve Telif Hakları

Sitenin içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm fikri mülkiyet hakları QNB eFinans'a aittir. Özel olarak belirtilmediği sürece burada yazılı koşullar kullanıcılara bunları kullanma ya da bunlar üzerinde herhangi bir tasarrufta bulunma hakkı vermez.
Site içerisindeki bilgi, belge ve dokümanlar çevrimiçi sistemde görüntülenmesi haricinde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, kamuya açık bir şekilde gösterilemez, uygulanamaz, dağıtılamaz veya herhangi bir kamusal veya ticari amaçla kullanılamaz, içeriği değiştirilip tahrip edilemez.

Herhangi bir kişi veya kuruluş, önceden izin almadıkça bu sitenin belli bir kısmını başka bir sitede kullanamaz, başka bir siteden bağlantı veremez veya başka siteler üzerinden QNB eFinans sitesindeki içeriği çerçeveleyerek sunamaz.

Sitede yer alan içeriğin bir parçası olarak sağlanan üçüncü şahıslara ait isim, logo, marka ve diğer materyaller ile içerdiği fikri mülkiyet hakları hak sahiplerine aittir. Hak sahipleri tarafından özel izin verilmedikçe bunların herhangi bir bölümü herhangi bir şekilde kısmen ya da tamamen kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz, yayımlanamaz, işlenemez ve içeriği değiştirilerek tahrip edilemez.

QNB eFinans’ın veya üçüncü kişilerin bu başlıkta belirtilen fikri mülkiyet haklarının kullanıcılar tarafından ihlal edilmesi halinde, QNB eFinans’ın veya üçüncü kişilerin uğrayacağı doğrudan veya dolaylı tüm zararlardan kullanıcı sorumlu olacaktır.

Yasal Konular

Site güvenliğini ve Kullanım Koşulları’nı, ihlal veya ihlale teşebbüs etmek yasaktır. Bu tarz ihlaller yargıya taşınabilir, hukuki ve cezai işlem taleplerinde bulunulabilir. Bu maddede belirtilen eylemlerin gerçekleştirildiğinin tespit edilmesi halinde QNB eFinans’ın tüm yasal hakları saklı kalmak kaydıyla ilgili kişi veya kullanıcıların siteye erişimi sonlandırılır, varsa üyelikleri iptal edilir. QNB eFinans’ın burada yazılı herhangi bir hukuki hakkı ya da tedbiri kullanmaması ya da uygulamaması, haklarından feragat ettiği veya ihlali kabul ettiği anlamına gelmez. QNB eFinans; (i) kullanıcının burada yazılı ya da QNB eFinans tarafından belirlenmiş koşulları veya politikaları ihlal etmesi halinde, (ii) kullanıcının yasal kısıtlamalar nedeniyle kullanım hakkı olmadığı takdirde, (iii) ilgili mevzuat veya idari düzenleyici kuruluşların kararları uyarınca (iv) yasal düzenlemeler ya da mücbir sebeplere bağlı olarak siteye erişim imkânının ortadan kalkması halinde, (v) QNB eFinans’ın takdirine bağlı olarak site yayınının askıya alınması, durdurulması, son verilmesi ya da benzeri nedenlerle, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın üyeliği iptal edebilir, kullanımı engelleyebilir ya da son verebilir. Sitenin kullanımından doğabilecek ihtilaflarda QNB eFinans’ın defter ve iletişim logları dahil her türlü bilgisayar kayıtlarıyla QNB eFinans tarafından kullanıcılara yapılan e-posta, faks bildirimleri kesin ve münhasır delil teşkil eder. Bu sitenin kullanım koşulları, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yönetilir ve yorumlanır. Site kullanımı ile doğacak tüm uyuşmazlıklarda Türk Kanun'ları uygulanacaktır ve uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri yetkilidir.

www.qnbefinans.com web sitesinin kullanım koşullarına ilişkin sorularınızı info@qnbefinans.com adresine e-posta göndererek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Sizi Arayalım

QNB eFinans ürün ve hizmetleri ile ilgili her türlü talebiniz için bilgilerinizi bırakın biz sizi arayalım.

Tebrikler! Arama Talebiniz Başarıyla Alındı!

Tebrikler! Arama Talebiniz Başarıyla Alındı!