QNB eFinans'tan Duyurular

eFinans Konnektör 2020 Bilgilendirme

06 Oca 2020, Pazartesi

Halihazırda eFinans Konnektör ürünümüzden yararlanıyorsanız, bu ürünümüzün kullanımı hakkında ilgili önemli bir bilgi paylaşmak isteriz.

“2020 yılına ait faturalarınızı ERP/Muhasebe Programınızda Veritabanı güncellemesi yapılmış” ise; eFinans Konnektör uygulaması ile 2020 faturalarını oluşturabilmek için eFinans Konnektör ürününüzde düzenleme yapılması gerekmektedir. Bu düzenleme yapılmadığında; 2020 faturalarınız QNB eFinans Portal'e gönderilemeyecektir.

eFinans Konnektör düzenleme işlemini kendiniz kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Veritabanı bağlantı işlemlerinin nasıl yapılacağı altta tanımlanmıştır. İşlemi yapmadan önce QNB eFinans Konnektör’ün tüm kullanıclarda kapatılıp tekrar açılması gerekmektedir.


1. Ürün/ERP Ayarlarına giriş yapılmalı


2. Güncelleme yapılması istenen ürün seçilir. Düzenle butonuna tıklanır.

3. ERP Parametreleri Ekranından Güncelleme: “ERP Parametreleri” ekranında LOGO ve VEGA ERP lerinin Firma Kodu , Dönem Kodu alanları değiştiğinde aynı değişiklik bu ekranda da yapılmalıdır.4. Bağlantı Ayarları Güncelleme: Kullanmış olduğunuz ERP/Muhasebe Programı’nın Veri tabanı bilgilerinde değişiklik olduğunda bu ekranda güncelleme yapılmadır. ERP/Muhasebe Programı’nızın Veritabanı bilgileri bu ekrana girilmelidir.

Eğer sunucu bilgilerinizde değişiklik yok sadece veritabanı adı değişikliği var ise( YIL Bazlı tutulan veri tabanları gibi) “Veritabanı Seçiniz” alanında ilgili veritabanının ismini seçmeniz yeterlidir.


5. Fatura Seri Numara Belirleme: Konnektör üzerinden fatura seri numarası yönetim ekranıdır.

Fatura numarası ERP/Muhasebe Programı tarafından sağlanıyor ise “Fatura Numarasını Konnektör Ayarlasın” seçeneği kaldırılmalı.


6. “Fatura Numarasını Konnektör Ayarlasın” isteniyorsa bu seçenek aktif edilip fatura seri numarası parameteleri girişi bu ekrandan yapılabilir.


7. Tüm ayarlar tamamlandırkatan sonra Güncelle butonu tıklanarak işlemler kayıt edilmelidir.

Önemli Not: eFinans Konnektör aracılığı ile kullanılan her ürün için ayrı ayrı bu ayarlar yapılmış olmalıdır.

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak
için tıklayın, Sizi Arayalım!