QNB eFinans'tan Duyurular

QNB eFinans Konnektör Geliştirmeler

05 May 2022, Perşembe

GİRİŞ EKRANI
Konnektöre giriş yapıldığında kullanıcının tanımlı olduğu firma sayısı birden fazlaysa, firma seçim ekranımız aşağıdaki şekilde güncellenmiştir. İlgili firmaların sahip olduğu ürün bağlantı detayları bilgi amaçlı gösterilmektedir.

Text alanına yazılan kelime ile “enter”a basarak ya da “Ara” butonuna tıklayarak giriş yapmak istediğiniz firmaya direkt ulaşabilirsiniz.

Firma adına tıkladığınızda ilgili firmaya giriş yapılır.

ÇOKLU FİRMA TEK RAPOR EKRANI
Yeni menümüz “Raporlar” içerisinde konnektöre giriş yapan kullanıcının tanımlı olduğu tüm firmaların giden ve gelen belgelerine ulaşabilmesi ve excel olarak indirebilmesi sağlanmıştır.

Kullanıcının tanımlı olduğu firmalardan hangilerinin istenilen rapora dahil olacağı seçildikten sonra “Ara” butonuna tıklanarak ilgili tarih aralığındaki belgeler listelenir.

Her firmanın kendine ait rengi olduğu için hangi belgenin hangi firmaya ait olduğu kolayca ayırılabilir.

Ekranda bulunan “Kapasite” alanını kayıt sayısı kadar arttırarak listelenen tüm belgeleri tek bir sayfada görebilirsiniz.

Listelenen belgeler için yazdırma, pdf-excel-xml indirme gibi işlemleri tek seferde yapabilirsiniz.

Kolon alanına sağ tıklayarak, kolon seçici özelliği ile, istemediğiniz kolonları çıkartabilir ve daha sonra tekrar ekleyebilirsiniz. “Görünümü Kaydet”e tıklayarak ilgili değişikliklerin sabitlenmesini sağlayabilir böylece excel olarak rapor aldığınızda istemediğiniz kolonları görmezsiniz.

RAPORLARDA FİRMA RENKLENDİRME
Ayarlar > Firma Ayarları alanında firmalarınız için düzenle butonuna basarak, Diğer Ayarlar alanında bulunan Renk Seç butonuna basarak firmanıza renk tanımı yapabilirsiniz.

Bu sayede rapor alırken içerikler tanımladığınız firma renginde gelecektir.

KULLANICI TANIMLAMA
Yeni kullanıcı tanımlanmak istendiğinde “Mevcut Kullanıcıdan Tanımla” seçeneği ile farklı firmalara aynı kullanıcının erişebilmesi sağlanarak, referans kullanıcı seçim özelliği getirilmiştir. Bu sayede aynı kullanıcı bilgilerinin sürekli yazılmasının önüne geçilmiştir. Ayrıca bir firmada kullanıcı bilgileri güncellendiğinde, aynı kullanıcı diğer firmalarda da tanımlıysa toplu güncelleme yapılması sağlanmıştır.

LİSANS YENİLEME KOLAYLIĞI
Lisans bitiş tarihi yaklaşan firmalar için “Lisans Yenile” butonu eklenmiştir. Bu buton lisans yenilemesine son 30 gün kala görünmektedir. Butona basıldığında uyarı ve Lisans satın alma işleminin gerçekleştirildiği ekran çıkmaktadır.

Lisans Yenilemesi yapıldıktan 24 saat sonra ilgili buton ortadan kalkmaktadır ya da firma/yıl değiştir alanına tıklayarak ilgili yazının kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak
için tıklayın, Sizi Arayalım!